Gönderen Konu: AKREP BURCU NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ  (Okunma sayısı 852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih

  • Radyo Ailemiz
  • *
  • İleti: 3450
  • Rep 1715
AKREP BURCU NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ
« : Nisan 02, 2014, 11:35:55 ÖS »
Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş sizler için her zaman olumlu bir yansımadır. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Fakat diğer yandan romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Dış dünyayla alakalı olan duruma bakılır. Aşkta merkeze alınanlar, bağımlılıklar, davranış şekilleri gözden geçirilir. Tutkulu bir beraberlik varsa, bu beraberlikte sevgi paylaşımları yücelir. Sorunlar varsa üstü kapatılarak yol almaya çalışılır.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. Ancak burada iş şartlarına da bakmak gerekir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasında duygularımız bizi fazlasıyla esir altına alabilir. Çalışma hayatınızla ilgili konularda agresif davranmaya yol açabilir. Buna son derece dikkat edilmelidir. Unutulmamalıdır ki bu tutulmalar dengeli hareket etmenin, iç dengelerinizi yerli yerine oturtmanın önemini vurgular. Çünkü bunun tersi durumunda vereceğimiz kararlar çok yanlış olabilir.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, karşıt burcunuz olan ilişkiler evinde Güneş ve Merkür geçişi vardır. Genel olarak Akrepler her durumu incelemek, sağlam bir şekilde anlamak, ifade etmek, güç ve kontrolü de yitirmeden kendilerine bakmak isterler. Belirsizlikler onların son derece canlarını sıkar. Bu yüzden de bu geçişte ilişkilerini ele alacaklardır. İlişkinin niteliği önem taşır. Partnerin güven uyandırması gerekmektedir.

Nisan ayında ikinci önemli vurgulayıcı ise, 29 Nisan'da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıdır. Bu tutulmada 1,5 yıllık sürece bakılmalı, partnerle olan ilişki gözden geçirilmeli, edinilen deneyimlerle resme bakılmalıdır. İlişkisi olmayanların da kriterlerini yerli yerine oturtmuş olması gerekir. İlişkisi sağlıklı bir şekilde ilerleyenler ise maddi ve manevi anlamda yeni kararlar almaya dönebilirler.
 
AŞK ve İLİŞKİLER
 
1-6 Nisan haftası: 3 Nisan tarihinde olumlu bir enerjimiz var. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşüneceğiz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Hafta sonunda Venüs-Balık burcunda seyrine başladığında bizim için ilişki anlamında güzel, olumlu, güçlü ruhsal etkilere sahip aşklar gündeme gelecek.
7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda çok olumlu bir enerjiniz var. Bu aşkı emrinize sunuyor, ruhsal anlamda besliyor, gönülleri birleştiriyor, huzur veriyor. Aşk karşımızda arz-ı endam ediyor, bize gülümsüyor. Olumlu bu enerjinin hepinize aşkı getirmesini, aşkla sarmaş dolaş olmanızı diliyorum şimdiden.
14-20 Nisan haftası: Bu hafta iş konularında çok önemli. Aşk ve ilişkilerde 18 ve 20 Nisan tarihlerinde hoş etkiler söz konusu. Hayatın daha ılımlı, sevimli yönlerini paylaşmaktan, güzelliklerini yaşamaktan hoşlanacağız. Sözgelimi müzik dinlemek, sevdiğimiz insanlarla sohbet etmek, güzel kokular, mumlar, fırsat buldukça sahilde yürümek gibi aktivitelere yönelmemiz, üzerimizdeki baskıyı biraz olsun hafifletebilir. Güneş bu hafta Boğa burcunda seyrine başlayacak. İkili ilişkilerde kendi değerlerini daha fazla önemseyen kişilerle karşılaşmamız mümkün. Ancak tutkulu, cinsel tarafı güçlü, huzur ve güvenliği önemseyen karşı cinse yönelebiliriz. İlişkimizde ise, birbirimizin değer yargılarına saygı göstermeyi bilmeliyiz.
21-27 Nisan haftası: İş hayatımızla ilgili meseleler üzerinde gerginlik, işimizi yapmakta isteksizlik ve çabucak parlamaya hazır gibiyiz. Özellikle beklenmeyen bir takım durumlar bizi epeyce meşgul edecek, düşündürecek. Yine dikkatli ve sağduyulu olmamız gerekecek. Kolay değil belki ama aceleci karar vermeyelim. Bizi en çok rahatsız eden mesele, insanları idare etmek zorunda kalışımız. Toplumsal ilişkilerdeki yanlışlık ve haksızlıklar üzerinde bir hayli duracağız. Bu anlamda bir mesleğimiz varsa, mücadelemiz bir hayli yüksek olacak. Hak aramak, haklının yanında olmak isteyeceğiz. İkili ilişkilere de bu bakış açısıyla yanaşacağız.
28-30 Nisan arası: Karşıt burcunuzda oluşacak Güneş Tutulması aslında geçtiğimiz yıldan beri etkili olan konuları, meseleleri yine önümüze getiriyor. İlişkilerde sorun yaratan, iki kişinin birbirinden farklı isteklerini, ortak bir noktada buluşturmamaları sonucu oluşan gerilimin işaretçisi. İşte bütün bunları artık mutlaka düzeltmek gerekiyor. İnatçı, taviz vermez, illa benim dediğim doğru tarzda davranan kişilerle anlaşmak çok zor. Bizim de ilişki meselelerinde yaşadığımız, tecrübe ettiğimiz dersleri, olayları unutmamamız lazım. Yoksa aynı sorunlar bizi yine gerginleştirir.
 
İŞ VE KARİYER
 
1-6 Nisan haftası: Haftanın başında çalışma hayatımızda hem güvence hem doğru bilgilenme hem de işimize yarayanı tercih etme yönünde etkiler mevcut. Bir anda yeni bir işe, aktiviteye adım atabiliriz. Serbest çalışmaya başlayabiliriz. İşimizde yeni bir gelişme sonucu biz de farklı bir görev üstlenebiliriz. Yaratıcı tarzda çalışmalara ağırlık verebiliriz. Bir teklifle karşılaşabiliriz. Ancak sistemli çalışmayı da bilmek gerekir. Hangi işi yapıyor olursak olalım, detayları gözden kaçırmayalım.
7-13 Nisan haftası: Çalışma hayatınızla ilgili meselelerde dikkatli olacağız. Hem zekice hareket ederek, işlerimizi düzene koymaktan yana davranacağız hem de bizim istediğimiz olsun isteyeceğiz. Tabii ki, dikkatli olmayı, sınırımızı bilerek konuşmayı, şartlara uygun şekilde durumları tartmayı da ihmal etmeyelim. Acele edeyim derken, çamlara devirmeyelim. Özellikle sağlığımıza da önem verelim. Gerginlik, benim dediğim dedik tarzında hareket edersek hem kendimizi yorarız hem de başkalarıyla aramızda problemlere neden oluruz.
14-20 Nisan haftası: İş hayatımızla ilgili konularda çok zorlayıcı bir haftaya adım atıyoruz. Hem fazlasıyla aktif hem de gerginlik nedeniyle kendimizi denetlememizin kolay olmadığı 19 Nisan tarihindeki Terazi burcundaki Tam Ay Tutulmasında iş değişikliğinde bulunabilir, artık sabrımızın sonuna geldiğimizi, kendi istediğimiz gibi hareket etmemiz gerektiğini düşüneceğiz. Bu Tutulma tüm burçları farklı alanlarda zorluyor. Bu nedenle çevremizdeki insanların da gerilimli tepkiler vermesi mümkündür. Sağlığımız çok önemli. Çünkü stres bir hayli yoğun olacaktır. Bu da bizim verimli çalışmamızın, doğru kararlar vermemizin  önüne geçebilir.
21-27 Nisan haftası: İş konularında üç önemli görünüm etkisi altındayız. Bunların hepsi, bizim kendi içimizdeki dengeleri yerli yerine oturtamadığımız için, dış dünya, çalışma hayatımızla ilgili konularda da zorlanmamıza neden oluyor. Peki bizim yapmamız gereken nedir? İçimizdeki savaşı sonlandırmak lazım. Kararsızlıktan, her şeyi kafamıza takmaktan, sürekli düşünmekten, gereksiz zaman kayıplarından uzak durmak lazım. İşte bunlar bizi hem duygusal hem de fiziksel anlamda zorladığı gibi, verimli çalışmanın da önüne geçiyor.
28-30 Nisan arası: İş ortaklıkları açısından Boğa burcundaki Güneş tutulması tabii ki önemli. Aynen ilişki bölümünde söz ettiğim gibi, işlevini kaybetmiş ve kişiler arasında inatlaşmaya dönüşmüş, yarar getirmeyip zaman alan iş ilişkilerinin, parasal sorunların, hakkaniyet içinde olmayan ortaklıkların son bulması veya bunların artık bir düzene kavuşturulması gerektiğini gösteriyor. Bu durumdan çok fazla zarar gördük, artık dikkatli olmamız lazım. Yoksa Ekim 2014 yılında aynı problemler çekilmez hale gelir.
 
PARA
 
1-6 Nisan haftası: Maddi konularda hesabı bilmekte yarar var. Bazen dalgınlık sonucu yanlışlar yapabiliriz. Bu hafta mistik konularla uğraşanlar, güzelleştirme sektöründe çalışanlar, edebiyatla uğraşan yazarlar, el ile şifa veren kişiler açısından kazanç anlamında getiriler yüksek olacaktır.
7-13 Nisan haftası: Maddi konularda tabii ki dikkatli olmamızı gerektiren noktalar var. 8 Nisan tarihinde isteklerimizi mutlaka elde etmek ve mali açıdan arzularımıza uygun şekilde gelişmeler olsun diye düşüneceğiz. Fakat bize uymayan talepler, teklifler veya zoraki kabul ettirmeler oluşursa, bizim sabır gücümüz pek fazla olmadığından isyan edebiliriz. Bekle derler, ancak beklemeye pek gönlümüz yoktur. İş görüşmelerinde de aynı şekilde, biz miktarı söyleriz. Ancak karşı taraf hele bir deneyelim sizi der. Böyle durumlarda bir bakalım, duralım, düşünelim. Unutmayalım, Mars geri hareket dönemindeyiz. Ani kararlardan, tepkilerden uzak duralım.
14-20 Nisan haftası: İş sorunları, gerginlikler yaşanan bir haftaya girmemiz sebebiyle, mali konularda tabii ki dikkatli olmamız gerekiyor. Her şey biraz da iş hayatımıza, kazancımızla alakalı konulara bağlı gelişiyor. İşlerde durgunluk, piyasanın durumunun nazik oluşu bizim de bastığımız yere dikkat etmemizi gerektirecek.
21-27 Nisan haftası: Parasal konuları bir hayli kafamıza takıyoruz. Aslında bir çıkış yolu bulmak istiyoruz. Fakat ihtiyaçlar, zaruri giderlerin fazla oluşu zorlayabilir bizi. Bu hafta Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Biz de, maddi konularda tasarrufa gideceğiz. Daha dikkatli hareket edeceğiz, hesap kitap yapacağız.
28-30 Nisan arası: Mali konularda ortaklaşa olan her türlü alışverişin, bağlantının mutlaka gözden geçirilmesi, konuşulması ve çözüme bağlanması gerekiyor.

Muammer Ahmet Şiirleri, İsmail Gül Şiirleri, Seyide Doyran Şiirleri, Abdurrahim Karakoç şiirleri , Ahmed Arif şiirleri , Ahmet Hamdi Tanpınar şiirleri , Ahmet Selçuk İlkan şiirleri , Ahmet Telli şiirleri , Ali Erdinç  şiirleri , Arif Nihat Asya  şiirleri , Asil Mavi şiirleri , Aslan Avşarbey  şiirleri , Aşık Veysel  şiirleri , Ataol Behramoğlu şiirleri , Attila İlhan  şiirleri , Ayfer Yazıcı  şiirleri , Ayhan Yıldırım  şiirleri , Bahattin Karakoç şiirleri , Bahtiyar Vahapzade şiirleri , Bayram Mecit  şiirleri , Bedirhan Gökçe şiirleri , Bedri Rahmi Eyüpoğlu  şiirleri , Behçet Necatigil  şiirleri , Birgül Alp şiirleri , Burcu Seul  şiirleri , Cahit Sıtkı Tarancı  şiirleri , Cahit Zarifoğlu  şiirleri , Can Yücel  şiirleri , Cemal Gören  şiirleri , Cemal Safi  şiirleri , Cemal Süreya  şiirleri , Cengiz Numanoğlu  şiirleri , Cihan Balcıoğlu  şiirleri , Didem Madak  şiirleri , Edip Cansever  şiirleri , Emin Çelimli  şiirleri , Emine Çerçi  şiirleri , Emine Şafak  şiirleri , Ercan Baş  şiirleri , Erdal Ercin  şiirleri , Faruk Nafiz Çamlıbel  şiirleri , Fazıl Hüsnü Dağlarca  şiirleri , Fuzuli  şiirleri , Gaffar Güllü şiirleri , Gelincik  şiirleri , Gülsen Tunçkal  şiirleri , Hacı Kısır şiirleri  , İbrahim Karaçay  şiirleri , İbrahim Sadri şiirleri  , İbrahim Sağır şiirleri , İclal Aydın  şiirleri , İsmail Gül  şiirleri , İsmet Ulaş  şiirleri , Kahraman Tazeoğlu şiirleri , Karacaoğlan şiirleri , Kevser Dostagüler şiirleri  , Küçük İskender şiirleri , Mahmut Çiçekdağı şiirleri , Marlyn Hand şiirleri  , Mehmet Akif Ersoy şiirleri , Mehmet Ali Kalkan şiirleri , Mehmet Çetin şiirleri , Melek Avcı Coşkun şiirleri , Melih Cevdet  şiirleri , Melike Yıldız şiirleri , Mevlana Celalettin Rumi şiirleri , Muammer Ahmet Sağlam  şiirleri , Muharrem Kubat şiirleri , Murat Meral şiirleri  , Mustafa Hebip şiirleri , Muzaffer Tayyip Uslu  şiirleri , Mücahit Şen  şiirleri , Nazım Hikmet Ran  şiirleri , Necip Fazıl Kısakürek  şiirleri , Nur Uygun şiirleri , Nurullah Genç  şiirleri , Orhan Veli Kanık  şiirleri , Ömer Hayyam  şiirleri , Özdemir Asaf  şiirleri , Polat Tek  şiirleri , Rabia Barış şiirleri , Sabahattin Ali şiirleri , Selaattin Çoban  şiirleri , Seyide Cinaloğlu Doyran  şiirleri , Sezai Karakoç  şiirleri , Şevki Dinçal  şiirleri , Tevfik Fikret  şiirleri , Turgut Uyar  şiirleri , Uğur Arslan  şiirleri , Uğur Işılak  şiirleri , Ümit Yaşar Oğuzcan  şiirleri , Yahya Kemal Beyatlı  şiirleri , Yavuz Bülent Bakiler şiirleri , Yavuz Dogan  şiirleri , Yıldız Toksöz şiirleri , Yılmaz Erdoğan şiirleri , Yunus Emre şiirleri , Yusuf Hayaloğlu şiirleri , Zikrettin Karaca şiirleri , Ziya Osman Saba  şiirleri , şiir şiir sokağım şiir türleri şiir sokakta şiir nedir şiire gazele şiir kitapları şiir bilgisi şiir defteri şiir aşk şiir oku şiir yarışması 2018 şiir adam şiir adam live şiir alıntıları şiir adam live instagram şiir antolojisi şiir antoloji şiir akımları şiir atölyesi şiir alp a şiiri a şiir evi a şiiri yavuz bülent bakiler a şiir evi ankara a.şiir solak a şiir sokakta a.kadir şiirleri a köpek şiiri a karakoç şiirleri a ile şiir şiir bilgisi test şiir biter şiir biçimleri şiir başlıkları şiir blog şiir bulmaca şiir bilgisi pdf şiir butik otel şiir blogları b şiiri b keskin şiirleri bayrak şiiri b sesi şiir b harfi akrostiş şiir şiir can yücel şiir cafe şiir cafe ortaköy şiir cemal süreyya şiir cumhuriyeti şiir cahit zarifoğlu şiir çeşitleri şiir can şiir ceketli adam kitabı şiir cemal safi ç şiiri behzat ç şiir behzat ç şiir sözleri gökçenur ç. şiirleri c.süreya şiirleri c ile şiir c.bukowski şiirleri gökçenur ç şiir kitabı c vitamini şiirleri c.zarifoğlu şiirleri şiir çözümleme şiir çözümleme yöntemi şiir çeviri şiir çiçek şiir çok güzel şiir çevirisi şiir çevirileri şiir çözümleme yöntemi nurullah çetin şiir çay ç ile şiir şiir dinletisi şiir dizeleri şiir dergileri şiir duygusal şiir duvarda şiir dünyası sözleri şiir denizi d&r şiir kitapları d.bakır şiiri d ile şiir d&r şiir defteri d madak şiirleri d.günü şiirleri d.bakır şiir sözleri d ali erzincanlı şiirleri d.h. lawrence şiirleri şiir eş anlamlısı şiir ekşi şiir edebiyat şiir en güzel şiir ezberle şiir etkinlikleri şiir edip cansever şiir evi şiir ezberleme şiir eloğlu e şiir kitabı şiirler e ödev şiir e book şiirli e kartlar e müfredat şiiri eş e şiir atatürk'e şiir e güzel şiirler öğretmen e şiir şiir fm şiir fon müziği indir şiir falı şiir fonları şiir fonu şiir fotoğrafları şiir film şiir fotoları şiir festivali f.nietzsche şiirleri f ferruhzad şiirleri f gülen şiirleri f ile şiir f akrostiş şiir necip f şiirleri f ile ilgili şiir melek şiiri f nafiz çamlıbel f n çamlıbel şiirleri ilhan berk f şiiri şiir gibi şiir gözlüm şiir güzel şiir gibi sözler şiir gibi kadın şiir günaydın şiir gemisi şiir gece şiir gecesi ğ şiiri g ile şiir anneler g şiirleri ğ akrostiş şiir ğ vitamini şiiri g sesi şiir ğ başlayan şiir g harfi ile şiir ğ ile ilgili şiirler ğ şiir ğüzel şiir öğretmene şiir posta şiir öğretmenler ğünü şiir onur ünlü şiir ğ ile şiir ğ sesi şiir ğ harfi ile şiir şiir hikayeleri şiir hakkında bazı mülahazalar şiir hastanede şiir her yerde şiir hayat şiir hakkında sözler şiir hangi metin grubuna girer şiir hakkında bilgi şiir hangi metinler grubuna girer şiir hasret h şiirist h.ergülen şiirleri atom h şiiri h.cibran şiirleri h ile şiir h harfi şiir h.izgören şiirleri h sesi şiir h nihal atsız şiirleri h ile başlayan şiirler şiir ısmarla şiir ısmarla eylül'ü konuşalım şiir instagram şiir ıhlamurlar çiçek açtığı zaman şiir ılık ılık akıtam şiir ışık şiir ırmak ıhlamur şiir ışıklar şiir ıssız şiir ı şiirler aşk-ı şiir ı ile şiir ı akrostiş şiir ı.ahmet şiirleri bab-ı şiir ı ile başlayan şiirler ı ile ilgili şiirler şiir ingilizce şiir indir şiir ile ilgili sözler şiir isimleri şiir istanbul şiir incelemesi şiir ingilizcesi şiir için fon müzikleri şiir iletişim i şiirler i şiir perisi i şiir sözleri şiir i kamer şiir-i aşk ile şiir şirpençe şiirler i hızırla kırk saat şiir i leyal şiir-i divan şiir jandarmada şiirt jetpa şiir jenerik müzikleri sigir jelatin şiirt jöh şiir janya şiirt judo şiirt jigolo japonca şiir japon şiir türü j ile şiir bay j şiir j.l.borges şiirleri j harfi ile şiir j.j. rousseau şiirleri j ile ilgili şiirler j harfiyle başlayan şiirler şiir konuları şiir kitapları pdf şiir kesitleri şiir karaoke şiir köşesi şiir konusu şiir kısa anlamlı şiir kadın k şiirleri k.iskender şiirleri k.maraş şiirleri k ile şiir k.tazeoğlu şiirleri 555k şiiri bünyamin k şiirleri k.maraş şiir yarışması k.kurultay şiirleri k.tazeoğlu şiir sözleri şiirler şiir lekesi şiir listesi şiir leyla şiir leblebi tozu şiir leyla ile mecnun şiir lirik şiir lise şiir lavinia şiirler kısa satirik l şiir örnekleri l akrostiş şiir l aşk şiirleri l.aragon şiirleri l harfli şiirler atilla ilhan l şiirleri şiir müzikleri şiir mısraları şiir mevlana şiir mavi şiir mektebi ortaokulu nasıl bir okul şiir me şiir mutluluk şiir mektebi iletişim şiir mavisi şiir m.akif ersoy türkiye m şiiri m.mungan şiirleri m harfiyle şiir m akrostiş şiir m.altıok şiirleri m. azad şiirleri türkiye'm şiiri turgut uyar m.akif şiirleri kısa m.ikbal şiirleri şiir ne demek şiir nedir kısaca şiir nasıl okunur şiir nedir özellikleri nelerdir şiir nazım şiir necip fazıl kısakürek şiir nasıl yazılır kuralları şiir ne demek ingilizce n.hikmet şiirleri n.fazıl şiirleri en güzel şiirler n.tevfik şiirleri fatma n şiirleri çetin'in şiir tahlilleri n akrostiş şiir n.kemal şiirleri n aşk şiirleri şiir otel şiir okuyan şiir onedio şiir okuyan erkek şiir okumak şiir okuyan adam şiir okuma kılavuzu şiir orhan veli şiir okulu o şiiri o şiirleri doğuran yalnızlık şairleri öldürür o şiir bitti başka mısra gerekmez o şiiri ahmet haşim o şiir bir daha yazılamaz o şiirler tek başına okunmuyor gel yalvarırım o şiirleri çocuğa yazsaydım o şiir ne demek şiirin o ince küllerini toplayanlar şiir o ki sadece cananını kasteder şiir örnekleri şiir özdemir asaf şiir özellikleri şiir önerileri şiir özlem şiir ödülleri şiir ölçüleri şiir örnekleri kısa şiir ödülleri 2018 şiir özledim ö ile şiir ö harfiyle şiir ö.s.ö şiirleri ö.ç.m şiirleri ö harfi ile şiir akrostiş şiir ö şiir parkı şiir perisi şiir penceresi şiir pdf şiir paylaşım şiir programı şiir parçaları şiir posterleri şiir papatya şiir programları p harfiyle şiir p valery şiirleri p sesi şiir p ile başlayan şiir çeşitleri şiir resimli şiir romantik şiir resmi şiir radyo şiir radyosu şiir resitali şiir rap şiir roots şiir replikleri şiir rastgele r siz şiir r akrostiş şiir r ilgili şiir r t erdogan şiirleri şiir sitesi şiir sokağı şiir sözler şiir sevgiliye şiir sayfası şiir sokakta aşk şiir siteleri s şiiri ş.erbaş şiirleri s.karakoç şiirleri s ile şiir yes şiiri ş akrostiş şiir ş sesi şiir s.ali şiirleri cemal sa şiirleri s.o.s şiiri şiir şiir şiir şarkıları şiir şairleri şiir şekilleri şiir şiir türkiye şiir şantiyede şiir şeklinde fabl şiir şükrü erbaş şiir şekil özellikleri şiir şehri ş ile şiir ş.yahya şiirleri ş 23 nisan şiirleri şiir tahlilleri şiir türleri nelerdir şiir tanımı şiir türleri test şiir turgut uyar şiir tanımları şiir tahlilleri mehmet kaplan şiir temaları şiir t shirt şiirt t.uyar şiirleri t ile şiir t erdoğan şiir 500t şiiri t aşk şiirleri t s eliot şiirleri baki ayhan t şiirleri t.tuğba baş şiirleri şiir uzun şiir umut şiir uygulaması şiir uzun aşk şiir unsurları şiir uzaktan sevmek şiir uyak şiir uyku şiir usta u şiiri ü ile şiir ü harfiyle şiirler hüsrev ü şiirini kim yazmıştır atatürk'ü şiiri ü akrostiş şiir hüsn ü şiir ayın 14 ü şiiri u ile akrostiş şiir şiir üzerine şiir ünlü şiir ümit yaşar oğuzcan şiir üzerine yazılar şiir ülkü ocaklarında şiir üzerine düşünceler suut kemal yetkin şiir ülkü tamer şiir üstadlarımız şiir üzerinde sıfat bulma şiir ünlü şairler ü.y.o şiirleri ü ile ilgili şiirler ü.y.oğuzcan şiirleri şiir ve inşa şiir video şiir ve tefekkür kulübü şiir ve kadın şiir ve zihniyet şiir ve inşa türü şiir vatan şiir ve sözler şiir ve şair şiir ve gelenek v şiir v ile şiir v.hugo şiirleri v sesi şiir orhan v şiirleri v for vendetta şiir v for vendetta şiiri remember v harfi ile şiir aga b v şiirbaz - ondan oldu zaar sözleri şiir yarışmaları şiir yazmak şiir yazarları şiir yaz şiir yazma şiir yarışması 2019 şiir yürek şiir yarışmaları 2018 y faktörü şiiri y kemal şiirleri y.odabaşı şiirleri y'ol şiiri y.emre şiirleri y başlayan şiirler y ile ilgili şiirler y harfi ile şiir y 23 nisan şiirleri akrostiş şiir y harfi şiir zamanı şiir zaman şiir zarifoğlu şiir zıt anlamlısı şiir ziya paşa şiir zindandan mehmete mektup şiir ziya gökalp şiir zulmü alkışlayamam şiir zeynep şiir zeytin z özger şiirleri z ile şiir z raporu şiir z akrostiş şiir a ve z şiiri a.c.z şiirleri z ile ilgili şiirler şiir 0 6 yaş 01 şiir 00 00 şiir 0 kasım şiirleri 0 kasımla ilgili şiir şiir 10.sınıf şiir 1 kıta şiir 1000kitap şiir 15 temmuz şiir 1.sınıf şiir 15 temmuz kısa şiir 19 mayıs şiir 10 kasım şiir 12. sınıf dil ve anlatım şiir 18 mart çanakkale şiirler 1 kıtalık şirinler 1 1 mayıs şiirleri 1.sınıf şiirleri kısa kaldırımlar 1 şiiri 1. sınıf şiirleri 2 kıtalık 1 kıtalık şiirler doğa 1 kıtalık şiirler ve şairleri 1 kıtalık şiir örnekleri şiir 2018 şiir 2 kıtalık şiir 2. sınıf şiir 29 ekim şiir 23 nisan şiir 29 ekimle ilgili şiir 29 ekim cumhuriyet bayramı şiir 2 satır şiir 2017 şiir 23 nisanla ilgili 2 şiiri şiirler 2 kıtalık şiir 2 kıta şiirler 2 kıtalık aşk şiirler 2 sınıf için dağ 2 şiir 2 kıtalık şiirler doğa 2 kıtalık şiir örnekleri şiir 365 şiir 3 kıtalık şiir 3. sınıf şiir 30 ağustos şiir 35 yaş şiir 3 kıtalık aşk şiir 3 kıtalı şiir 30 tane şiir 33 kurşun şiir 30 yaş 3 şiir anlayışı şiirler 3 kıtalık şirinler 3 şiirler 3 kıtalık kısa 3. şahsın şiiri 3 kıtalık şiirler edebiyat 3.sınıf şiirleri 2 kıtalık şiir 4 kıtalık şiir 4 lük şiir 4. sınıf şiir 40 yaşındasın şiir 4 kıtalık aşk şiir 4 mısradan oluşan her bölümüne ne denir 40 şiir 40 şair 40 şiir ve bir şiirler 4 kıtalık ünlü şairlerden 40 şiir 40 şair pdf 4 şiir 1 şehir şiirler 4 kıtalık şiirde 4'lük nedir şiirler 4 mısralık şiirdeki 4 satıra ne denir şiirler 4 5 kıtalık şiir 5. sınıf şiir 5 kıtalık şiir 5 sınıf konu anlatımı şiir 500 şiir 5n1k 555k şiir 5 şiir biçim ve içerik yönünden incelenmesi 571 şiir 5 şiir türü 50 şiir 50 şair 5 şiiri biçim ve içerik olarak inceleme 5 şiirin incelenmesi şiirler 5 kıtalık şiirde 5 mısraya ne denir 5 hececilerin şiir ve sanat anlayışı 5 kıtalık şiirler necip fazıl kısakürek şiir 6. sınıf şiir 6 kıtalık şiir 6 ekim 6 şiir türü şiir türleri 6. sınıf şiir bilgisi 6. sınıf şiir türleri 6.sınıf test şiir bilgisi 6. sınıf test şiir türleri 6. sınıf tonguç akademi şiirler 6.sınıf şiirler 6 kıtalık 6.sınıf şiirleri türkçe dersi 6. sınıf şiir örnekleri 6. sınıf şiir bilgisi çalışma kağıdı 6.sınıf şiir bilgisi 6.sınıf şiir bilgisi test 6.sınıf şiir türleri test şiir 7.sınıf şiir 7 güzel adam şiir 7 kıta 724 şiir şiirler 7 kıtalık 724 şiir neden kabul edilmedi 7 kıtalık şiir şiir türleri 7. sınıf şiir türleri 7.sınıf test şiir bilgisi 7. sınıf testleri 7 şiiri şiirde 7 hececiler kimlerdir şiirler 7. sınıf 7 heceli şiirler 7. sınıf şiir bilgisi test soruları 7.sınıf şiir türleri 7.sınıf şiir bilgisi 7.sınıf şiir türleri test şiir 8.sınıf şiir 8 kıta şiir 8 mart 8 şiir 80 sonrası şiir 835 şiir şiir bilgisi 8. sınıf şiir türleri 8. sınıf test şiir bilgisi 8. sınıf test almanca şiir 8 kıtalık 8 şiiri şiirler 8 kıtalık 8 heceli şiirler 8.sınıf şiir bilgisi 8 satırlık şiirler 8.sınıf şiir türleri test 8. sınıf şiir bilgisi test 8 sınıf şiir bilgisi çalışma kağıdı şiir 9.sınıf şiir 9. sınıf edebiyat şiir 9. sınıf test şiir 9 sınıf ders notları 90lar şiir şiir türleri 9. sınıf şiir türleri 9.sınıf edebiyat şiir gelenekleri 9.sınıf şiir bilgisi 9. sınıf test şiir türleri 9. sınıf test 9 şiiri 9.sınıf şiir türleri 9 eylül şiirleri 9.sınıf şiir bilgisi çalışma kağıdı 9. sınıf şiir örnekleri 9.sınıf şiir inceleme örnekleri
 

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
947 Gösterim
Son İleti Nisan 02, 2014, 11:30:47 ÖS
Gönderen: Fatih
0 Yanıt
891 Gösterim
Son İleti Nisan 02, 2014, 11:31:35 ÖS
Gönderen: Fatih
0 Yanıt
920 Gösterim
Son İleti Nisan 02, 2014, 11:32:47 ÖS
Gönderen: Fatih