Gönderen Konu: Beşiktaş'a bir şok daha!  (Okunma sayısı 738 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yedi Numara

Beşiktaş'a bir şok daha!
« : Haziran 14, 2012, 05:16:10 ÖS »
İstanbul 8. İcra Hukuk Mahkemesi, Nihat Kahveci'nin haciz işleminin iptaliyle ilgili şikayette bulunan Beşiktaş'ın 9 ayrı talebini de reddetti...

İstanbul 8. İcra Hukuk Mahkemesi, Nihat Kahveci'nin haciz işleminin iptaliyle ilgili şikayette bulunan Beşiktaş'ın 9 ayrı talebini de reddetti...
 
Sporx'ten Tahir Kum'un özel habrine göre; Mahkeme, Nihat Kahveci'nin 29.3.2012 tarihli haciz ihbarnamesinde yer alan "doğacak hak ve alacakların haczi" kararının ardından icra müdürlüğünce yapılan işlemde yasaya aykırı bir durum bulunmadığından Beşiktaş'ın şikayetinin yerinde olmadığına karar verdi.
 
Beşiktaş'ın Nihat Kahveci aleyhine 8.İcra Hukuk Mahkemesi'nde açtığı dava kararını ele geçirilirken, mahkemenin gerekçeli kararında, siyah – beyazlı kulübün doğacak alacaklara haciz işlemiyle ilgili iptal talebini "Bu alacak mustakbel bir alacak olsa dahi haczedilebilir" gerekçesiyle reddetmesi dikkat çekti.
 
Mahkemenin Beşiktaş aleyhine verdiği bu kararın ardından TFF'nin yaklaşık iki hafta önce UEFA'dan siyah-beyazlılara gelen paradan Nihat Kahveci'nin yaklaşık 2.8 milyon tl'lik alacağını haciz yoluyla tahsil etmesi kesinleşmiş oldu.
 
BEŞİKTAŞ'A VERGİ DAİRESİNDEN 6 MİLYON TL'LİK HACİZ GELDİ
Beşiktaş ile Nihat Kayveci arasında yaşanan bu haciz tartışması Çarşamba günü mahkeminin siyah-beyazlı kulüp aleyhine verdiği kararla sonuçlanırken, Perşembe sabahı Beşiktaş'a bir sürpriz hacizde vergi dairesinden geldi. Vergi dairesinin siyah-beyazlılar için yaklaşık 6 milyon tl'lik bir haciz işlemi başlattığı ortaya çıktı. Vergi dairesinin haciz işlemini başlatması, yasalar gereği önceliğin "devlet" olması gerekçesiyle, Beşiktaş'ın alacakları üzerinde haczi bulunan diğer kişi ve kuruluşların planlarını alt üst etti.
 
TFF'YE TAZMİNAT DAVASI AÇILABİLİR!
TFF'nin 4 nisan 2012 günü 19.icra dairesine gönderdiği yazıda Nihat Kahveci'nin alacaklarıyla ilgili haciz kararının işleme aldığını bildirmesine rağmen o günden bu yana hâlâ ödemenin yapılmaması Nihat cephesinin keyfini kaçırdı... UEFA'dan Beşiktaş adına paranın gelmesinin üzerinden yaklaşık 15 gün geçmesine rağmen TFF başkanı Yıldırım Demirören'in imza atmamasından dolayı Nihat'a ödeme yapılmadığı iddia edildi.
 
Nihat Kahveci'nin vekili Av. Mümin Adıgüzel'in İstanbul 8. İcra Hukuk Mahkemesine gönderdiği şikayet dilekseçinde, "...3. Şahıs TFF tarafından haczimize istinaden icra dosyalarına ödeme yapılması için TFF yetkililerinin ve pek tabii ki TFF başkanının imza atması gerekmektedir. Oysa sayın TFF başkanı ve borçlu kulüp eski başkanı nedense imza atmamakta ve bekletmektedir!..." sözlerine yer vermesi dikkat çekti.
 
Av.Adıgüzel'in TFF Başkanı Demirören'in Beşiktaş kulübü tarafından Nihat Kahveci'ye yapılması gereken ödemeyi geciktirdiği gerekçesiyle tazminat davası açmayı düşündüğü iddia edildi. Bu arada, TFF'nin 4 nisan 2012 günü icra müdürlüğüne gönderdiği yazıda Nihat Kahveci'den önce Beşiktaş için adına konmuş 2.6 milyon tl'lik bir icra alacağı olması dikkat çekti.
7
 

Çevrimdışı вαşκαп

Ynt: Beşiktaş'a bir şok daha!
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2017, 01:51:37 ÖS »
  Emeğine Yüreğine Sağlık
 

Çevrimdışı Özgür Kız

  • Çekilip kabuğuna inci ol.Varsın derinden seni,nefesi yeten çıkarsın ..
  • Özel Üye
  • *
  • İleti: 21169
  • Mesajın Beğenildi: 60 Kere
  • Rep 3663
  • Umarım bir gün dermanı bende olan bir derdin olur
Ynt: Beşiktaş'a bir şok daha!
« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2018, 11:22:23 ÖÖ »
 eys
 

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
731 Gösterim
Son İleti Eylül 30, 2018, 11:22:37 ÖÖ
Gönderen: Özgür Kız
2 Yanıt
685 Gösterim
Son İleti Eylül 30, 2018, 11:22:53 ÖÖ
Gönderen: Özgür Kız
1 Yanıt
242 Gösterim
Son İleti Eylül 30, 2018, 07:40:09 ÖS
Gönderen: Özgür Kız