Gönderen Konu: Mahmut Uslu'dan Beyaz TV'ye cevap  (Okunma sayısı 925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asi

  • *
  • İleti: 475
  • Rep 11
  • Cinsiyet: Bayan
  • Takımınız: Beşiktaş
  • İlişki Durumunuz: Medeni hali BEŞİKTAŞ ile evli....Aşkların hepsi biter Beşiktaş aşkı ölene kadar devam eder ;)
Mahmut Uslu'dan Beyaz TV'ye cevap
« : Ocak 24, 2014, 07:05:18 ÖS »
Mahmut Uslu'dan Beyaz TV'ye cevap

Fenerbahçe'de basın sözcüsü Mahmut Uslu, Beyaz TV yayınına neden katılmadıklarını açıklarken birbirinden önemli ifadeler kullandı.Fenerbahçe Yönetimi’nin son dönemde en çok öne çıkan ismi o... Deyim yerindeyse, yönetime bir döndü, pir döndü... Gözünü budaktan sakınmıyor, karnından konuşmuyor, ne söyleyecekse açık ve net söylüyor. Tabii ki, Mahmut Uslu’dan söz ediyoruz. F.Bahçe‘nin Basın Sözcüsü, kulüpteki son durumu anlattı, ortaya çarpıcı bir röportaj çıktı. Habertürk gazetesinde yer alan röportaj şu şekilde:

Sizce Fenerbahçe’ye kumpas mı kuruldu?
“Şunu çok iyi biliyorum ki, Fenerbahçe’ye yapılan bir komplo bu. Ben o zaman dışarıdaydım, yönetim içinde değildim. O dönemde de yönetici arkadaşlara söyledim. Nihat Özdemir ile Ali Koç canlı şahitleridir. Şu anda bir kulüpte görev yapan ama o zaman federasyonun içinde olanların neler yaptığını hepsini söyledim arkadaşlarıma. Bu konunun sportif yanı. Bir de şimdi öğreniyoruz ki maalesef adaletin, emniyetin içindeki olaylar var. Ki bunu ben söylemiyorum, Sayın Başbakan söylüyor. Yürütmenin başında olan ve her şeye hakim olan bir başbakanın söylediklerine ben altını çizerek aynen katılıyorum.”

Eksik tapelerden dert yanmıştınız...
“Yok edilenler bile var. Biz bulsak anında veririz ama bu birilerinin elinde. Önemli olan konu şu. O dönemin konuları bitti. Artık Sayın Başbakan’ın açıkladığı dönem başladı. Bizi yargılayan savcılar, hakimler değişti. Bunlar nasıl oldu? Olan hem Fenerbahçe’ye hem hükümete oldu bence. Çünkü onları atayan onlardı. Şimdi anlıyoruz ki onlar yakalanmış. Bizim savcımız, polisimiz yok. Aziz Yıldırım’ın hiçbir şeyi yok. Biz gariban bir insanız ama arkamızda da milyonlar var. Karşılama töreninde de herkes gördü ki Fenerbahçe yalnız değil. Beşiktaşlı’sı Galatasaraylı’sı oradaydı.

Aziz Yıldırım cezası bitince tekrar başkan olabilir mi?
"Bu ülkede cezası biten bakan, milletvekili oluyor da Aziz Yıldırım Fenerbahçe’ye başkan mı olamayacak? Sportif olarak kanunda o tür engeller olursa onu bilemeyiz. O zaman yaşadığı müddetçe zaten Fenerbahçe’nin manevi başkanı olarak devam edecek."

Talimat niye değişti? Taraftarınızın ciddi bir tepkisi var. Lig başlıyor. Endişeli misiniz?
“Çok büyük bir tepki olmadı. Başkanımız da bir kaç kez uyardı. Bu vesileyle şunu söyleyeyim. Talimatta anlamsız şekilde bir madde değiştirildi. Küfürlü, kötü tezahüratta eskiden 120 saniye süresi vardı. Şimdi süre kaldırıldı. Hem de sezon ortasında. Çok enteresan. Nasıl oldu, nasıl değiştirildi onu bilemiyorum ama taraftarımıza seslenmek istiyorum. Biz şampiyonluğa oynuyoruz ve içeride 8 tane maçımız var. Başkanımızı karşılama töreni hem de 100 bini bulan katılımla nasıl ki küfürsüz ve kötü tezahüratsız, olaysız bitti, ben inanıyorum ki maçlarımızda da aynısı olacak. Sınırdayız ve her türlü olumsuzlukta ceza alırız. Taraftarımız Fenerbahçe’yi kendisinden mahrum bırakmayacaktır.”

Şike süreci Beşiktaş ile F.Bahçe’yi yakınlaştırdı gibi
“Sadece Beşiktaş’la değil, Galatasaray ile de fakat; yönetimleriyle değil, taraftarlarıyla çok sıcak ilişkimiz var. Ama Fikret Orman’ın demecine çok üzüldüm. Beşiktaş’ın kenar süsü olduğunu söyledi. Onların durumu Fenerbahçe’ye bağlı değil ki! Apayrı bir dava. Onlar niye itiraz etmiyorlar, yeniden yargılama istemiyorlar ben çok şaşırmış vaziyetteyim. Onların da yeniden yargılamayı en az bizim kadar istemesi lazım.”

Beyaz TV yayınına katılmamanız spekülasyon konusu oldu. Olayın aslı nedir?Kaçtınız mı, korktunuz mu?
“Kaçmadık. Allah’tan başka kimseden de korkmayız. Bizim kongre üyelerimiz, taraftarlarımız var. Biz onlara karşı sorumluyuz. Bunu neden yaptığımız konusunda da açıklama yaptık. Bizim için konu kapanmıştır. Ama Beyaz TV’deki arkadaşlara bir nasihatım olacak. Zaten üç senedir taraflı yayın yapıyorsun. Koskoca Fenerbahçe’nin liderini ağırlama şerefine nail olmuşken yine aynı tarz konuşmaları sürdürüyorsun. Taraftarımıza hakaret edenler yayın politikalarını bir kez daha gözden geçirsinler. Yayıncılık yapsınlar, paralel yayıncılık yapmasınlar.”

“Başkanlık için adınız geçiyor. Bu göreve hazır mısınız?”

“Biz F.Bahçe’nin başkanlığına şu anda başkan olduğu için hazır değiliz. Başkan giderse; B planı, C planı olursa biz Fenerbahçe’nin emrindeyiz. Başkanımız olduğu müddetçe böyle bir şey düşünülemez. Aziz Yıldırım’a onursal başkanlık yakıştıranlar var. Buna karşıyız. Onursal başkanlık yok. Başkan, başkanlığına devam eder.”

Galatasaraylı yöneticiler verdikleri her demeçte puan farkını kapatacaklarını söylüyor. UEFA’dan gelebilecek bir yaptırımdan endişe var mı?
"Demek ki bazı duyumları oluyor! Cezalar verilmiş, sportif her şey bitmiş. Fenerbahçe zaten yıprandığı kadar yıprandı. İç işlerine federasyon karar verir. Burası Tanzanya mı? Hatta şunu belirteyim; belki de bu adaletsiz yargılamadan dolayı Avrupalı konuya daha doğru dürüst bakabilir, daha önce verdikleri kararları değiştirebilir."

Başbakan söz verdi’ dediniz. Bunu biraz açar mısınız?

“Böyle bir şey olur mu? Başbakan bana nereden, neden söz verecek? Külliyen yanlış algılandı. Benim söylediğim açık ve net. Ben, Sayın Başbakan’ın yeniden yargılamalar konusunda kamuoyuna verdiği sözü ifade ettim. Metin Feyzioğlu da aynı şekilde açıklama yaptı. İnşallah bu kanun çıkar ve içine bizi de alırlar. Şu anda bu belli değil. Bir ümidimiz orada kaldı diye açıkladım. Hatta şunu da söyleyeyim. Ben, Başbakan ile 1 Ocak’ta görüştüm; bu konuların gündeme gelme tarihi ise 7 Ocak. Henüz gündeme bile gelmemiş bir konuda bana nasıl söz vermiş olabilir? Bu kadar basit.”

Aziz Yıldırım, ‘Kalemimizi kırmışlar’ dedi. Umutsuz konuştu. Sizin umudunuz var mı?
“Başkanın düşüncesini bilemem. Ama biz umutluyuz. Böyle bir kanun çıkarsa Sayın Başbakan’ın ve hükümetin bizi de içine katacağına ben şahsen inanıyorum.”


 

Çevrimdışı вαşκαп

Ynt: Mahmut Uslu'dan Beyaz TV'ye cevap
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2017, 01:26:11 ÖS »
Emeğine Yüreğine Sağlık
 

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
1133 Gösterim
Son İleti Ekim 17, 2017, 04:48:47 ÖS
Gönderen: вαşκαп
2 Yanıt
881 Gösterim
Son İleti Kasım 17, 2016, 01:22:18 ÖS
Gönderen: вαşκαп
1 Yanıt
249 Gösterim
Son İleti Eylül 29, 2018, 05:05:23 ÖS
Gönderen: Özgür Kız