Gönderen Konu: Cinler Hakkında Araştırmalarım ve Yazı Dizisi 1  (Okunma sayısı 1161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BilinçAltı

  • *
  • İleti: 114
  • Rep 1
  • Mendilimde kan sesleri.
  • Takımınız: Galatasaray
Cinler Hakkında Araştırmalarım ve Yazı Dizisi 1
« : Şubat 24, 2014, 08:50:32 ÖS »
Cinler, bir çok korkunç şekle bürünebilir, insanlara duyduğu kin ve nefret nedeniyle veya başka bir kişinin yönlendirilmesi ya da bizlerin onlara bilmeden zarar vermesi nedeniyle musallat olabilir. Pozitif bilim hala metafizik öğelerine yaklaşımı negatif olsa da kabul edilmesi gerekirki "cin musallatı" gerçektir.

Psikolojik vakalarda çoğu açıklanamayan vakaların temelinde cin musallatı olduğu bir geçektir. Birçok örneği yabancı ülkede görüldü ve hatta bir çok filme konu oldu. Ama halk arasında korkulara gerilime neden olmasın diye bu konunun üstü kapatıldı ve yalanlandı.

Cinler insanlardan önce yaşamış dünyayı şekillendirmekle görevlendirilen varlıklardı. Lakin zayıf iradeleri nedeniyle kendi aralarında düşmanlık beslemişler çok kan dökmüşlerdir. Allah cinleri ateşin dumansız kısmından yaratmıştır lakin ateşten yaratılmış olması illaki bu varlıkların ateşe benzer olması manasına gelmez zira ilk insan da topraktan yaratılmış toprağa ruh üflenmiş ve toprağa iskelet sistemi deri, et ve şu anki insani vasıflar eklenmiştir.

Cinler de yaratılışlarından her şekle girebilir, birden çok parçaya bölündüğü halde tek parçaymış gibi aşayabilir, maddenin en küçük birimine dahi dönüşebilir. Cinler bu nedenle bizler gibi maddesel değildirler onlar kendilerine verilen özellikler nedeniyle maddeye hükmedip insanın beynine hükmedebilir, içine girip rahatsız edebilir kanında dahi dolaşarak istediği vesveseyi insana aşılayabilir.

Cinler, fiziksel olarak çok güçlü varlıklardır. Tabiki her cin için bu geçerli değildir. Kendi aralarında sınıfları vardır. En zalimi ve en güçlü cin grubu İfrit cinlerdir. Bu cinler insana karşı en kinci cinlerdir. Fiziksel güçleri ise iki elinde dünyayı taşıyacak kadar güçlüdür. Hızları ise yıldırım gibidir. Saniyeler içinde birden çok bölgede bulunabilir. Lakin iradesi ve hafızası çok zayıftır. Bir insana musallat olduğunda eğer insanın iradesi güçlü ise etki etmeden korkup gidecektir lakin insanın iradesini kırmak için onu korku ile kendine bağlamak ve tamamen elde etmek için hiç görülmemiş çirkinlikte insana görünebilir rüyalarına hükmedip kabuslar gösterebilir aklını başından almak için her yolu deneyebilir.

Bu ifrit grubunu her insan kullanamaz. Çünkü kullanan kişiyi bile etkiler. Kullanan kişi ya çok güçlü olmalı ya da şeytana tamamen ruhunu satan tamamen şeytancıl bir insan olmalıdır. Ancak böyle bir kişi cinler ile irtibata geçip başka insanlara ifriti yönlendirebilir.

Ve sanıldığı gibi 3 ihlas 1 Fatiha ile gidecek bir cin grubuda değildir. Çünkü nasıl her insanın taşıyacağı yük farklı ise cinler içinde de bu surelere dayanaklılığı yüksek olanlar ifritlerdir ki normal bir insanın göndereceği bir cin değildir.

Bir kez musallat olduğu zaman bir ömür çeken bile vardır. Ve her insan böyle bir cini kovmak dahi istemez çünkü kovan insan ve ailesine de musallatı çeker. Böylesi bir cini yakmak demek bir ömür boyu bu cinin akrabaları ile uğraşmayı göze almak demektir. Bu anlatılanlar belki gözle görülür dünyada saçma olsada mana aleminde metafizik alemde bir çok çatışmalar savaşlar vardır. İyi zaatlardan bir çoğu ömürleri boyunca kötü cinler ile uğraşmıştır. Hz Ali dahi cinle kılıç kılıca dövüşmüş tam onu öldürecekken Peygamberimiz mani gelmiştir.

Böyle bir çok olay vardır. Bunlar efsane değildir. Cinler Kur'an da geçen bir çok hadiste bahsedilen gerçek içe içe yaşadığımız varlıklardır. İnsanların çoğalmaları sonucunda onların yaşam alanlarını ihlal ettiğimiz için bir çok cin vakası ne yazıkki görülmektedir. Çünkü bizler onları rahatsız ettiğimiz sürece onlara meşrutiyet hakkı doğuyor ve onlar da bize zarar veriyor. Yoksa onlara kati suretle insanlara zarar vermek haram kılınmıştır. Eğer buna rağmen bir cin kendi isteğiyle bir insana zarar veriyor ve bu durumdan bir cin padişahı haberdar olursa kati suretle o zarar veren cin öldürülür.

Zaten genelde zarar veren bir cini, eğer ki cini çıkaran kişi çok alimse padişah cin ile irtibat kurarak zarar veren cini kendilerinin öldürmesi beklenir ve padişah cinin fermanıyla gelen cinler zarar veren cini insandan alır götürür ve hiç bir şere bulaşmadan bu işten kurtulunur. Lakin bu her zaman böyle olmaz çünkü cinin bağlı olduğu kabile de çok önemli. Eğerki inançsız ise asla bunu kabul etmemekle birlikte daha çok azap vermesi için emir bile verebilir. Böylesi durumda tek çıkar yol cinin kendi isteği ile hastadan çıkmasını zorla işkence yaparak kabul ettirmek eğer kabul etmiyorsa tehdite başvurmak yine kabul etmiyorsa en son çare onu güçlü tesirli dualarla yakmak.

Cinler ile insanlar iç içe olduğu sürece böylesi vakalar ve çoğu kişiye göre hikayeler efsaneler asla bitmeyecektir. Çünkü çoğu insan kabul etmese de biz onlar ile iç içe yaşıyoruz. Ve onlar Kur'an ayetlerinde sabittirler. Ve çoğu psikolojik hastalığında sebebi budur. Bunu pozitif bilimciler kabul etmese de gerçeğin önüne kimse geçemez.
Zambarklar en ıssız , yerlerde açar
Ve vardir her vahşi çiçekde, bir gurur
Bir mumun ardindan esen rüzgar
Işıksiz ruhumu sallarda durur .
 


 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
4 Yanıt
1399 Gösterim
Son İleti Eylül 29, 2018, 02:20:19 ÖS
Gönderen: Özgür Kız
1 Yanıt
613 Gösterim
Son İleti Ekim 18, 2017, 04:56:10 ÖS
Gönderen: вαşκαп
1 Yanıt
235 Gösterim
Son İleti Eylül 30, 2018, 02:36:28 ÖS
Gönderen: Özgür Kız