Gönderen Konu: Aziz Yıldırım: "Ben padişah değilim"  (Okunma sayısı 912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asi

  • *
  • İleti: 475
  • Rep 11
  • Cinsiyet: Bayan
  • Takımınız: Beşiktaş
  • İlişki Durumunuz: Medeni hali BEŞİKTAŞ ile evli....Aşkların hepsi biter Beşiktaş aşkı ölene kadar devam eder ;)
Aziz Yıldırım: "Ben padişah değilim"
« : Ocak 25, 2014, 01:58:35 ÖS »

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bugün düzenlenen Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuştu.
Fenerbahçe-Aziz Yıldırım: "Ben padişah değilim"

Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yıldırım, bugüne kadar Fenerbahçe'nin demokrasinin, Cumhuriyetin ve Laikliğin yanında olduğunu belirterek, kendisine verilen cezanın siyasi amaçlı olduğunu söyledi ve "Tek suçumuz Atatürkçü olmak" dedi.
Aziz Yıldırım, Türkiye'nin tek bir hükümetinin bulunduğunu, onun da TC Hükümeti olduğunu ve onun dışında herhangi bir devlet ve paralel devlet olamayacağının altını çizerek, "Başbakan kendi ağzından kumpas kuruldu dedikten sonra bir şey anlatmanın da anlamı kalmadı" diye konuştu.

FENERBAHÇE YÜKSEK DİVAN KURULU'NDAN GÖRÜNTÜLER

"FENERBAHÇE YIKILMAYAN SON KALE"


İlk olarak Yargıtay’ın cezasını onaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldırım, "Ben veda etmiyorum ve buradayım. Bu konuşmayı yapmayacaktım. Ancak şunu söylemek isterim. hepimiz göreceğiz, biz şike yapmadık.  Biz siyasi bir olayın içindeyiz. Bu siyasi olayın nereye geldiğini görüyoruz. Aziz Yıldırım’ın farklılığı Cumhuriyet’in yanında olmasıdır. 16 yıldır bu kulübe siyaset sokmadık. Hepimizin bir düşüncesi vardır, ancak bunu hiçbir zaman kulüp bünyesinde yapmadık. Kimseye tavsiye de etmedik. Hepimizin gönülde parti vardır ama kulübe siyaset sokmadık. Şuna inanıyorum, Fenerbahçe Atatürk’ün kulübüdür. Türkiye’nin zor günlerinde Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyacak son kaledir ve hiçbir zaman yıkılmayacaktır.
Yargıtay’da ceza verilerek belirli bir noktaya geldi. Tek suçumuz Atatürkçü olmak. Onun dışında suçumuz yoktur"

"TEK BİR DEVLET VARDIR"


Önceden, Fenerbahçelilerin yüzde 50’si Başkan böyle söylüyor ama acaba yapıldı diye düşünenler vardı belki. Ama bugün geldiğimiz  noktada, yüzde 100’ü bunun bir şike davası olmadığını görüyor. Burada her takımın taraftarlarını görev düşüyor. Galatasaraylısına, Beşiktaşlısına, Trabzonsporlusuna, Kayserisporlusuna.....Bir mücadele var. Bu mücadele devlette; paralel devlet ile normal devlet mücadelesidir. Buranın, Türkiye’nin tek cumhuriyeti olduğunu kabul etmek için canımızı vermeye hazırız. Türkiye’de tek bir cumhuriyet vardır o da TC Hükümerti’dir onun dışında herhangi bir  devlet ve ya paralele devlet olamaz. Olursa bu devlet çöker. Bunun çökmesine kimsenin izin vermemesi lazım.

Başbakan ’Kumpas’ dedikten sonra bizim bir şey anlatmamıza gerek kalmadı

Gelinen noktada artık bize bunu, şunu yaptılar demek anlamsız. 3 senedir çektiklerimizde gelinen noktada Başbakan kendi ağzından kumpas kuruldu dedikten sonra bir şey anlatmanın da anlamı kalmadı. Bize şöyle yaptılar demenin  manası da kalmadı. 3 yıldan sonar Başbakanın kendi ağzından kumpas kuruldu dedikten sonar bir şey anlatmanın da anlamı kalmadı

"KULÜBÜN KAPISINDA BEKÇİ OLMAYA RAZIYIM"

Ben buradayım ve veda konuşması yapmıyorum. İçeride dışarıda olmamız fark etmez. Yüksel Günay onursal başkan olmam konusunda bir şeyler söylemiş. Ben Fenerbahçeliyim. Yoksa ben burada ismim olsun diye veya başka bir nedenden burada değilim. Eserlerimiz oldu. Kendi kaynaklarımızdan ürettik. Ben bu mücadleeyi onun için yapmadım. Ben bir titri için burada değilim.Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya razıyım. Bu tüp tartışmalarla kendimizi yıpratmayalım.

"BURADA PADİŞAHLIK SİSTEMİ YOK"
Fenerbahçe’ye ne olacak? Buranın bir tüzüğü var. Aziz Yıldrım şu başkan olsun demeyecektir. Eğer imkanın varsa gelip oyumu kullanırım ve kime oy attığımı da söylerim. Burada padişahlık sistemi yok. Fenerbahçe’de demokrasi vardır ve tüzüğü vardır. Onun dışında baka bir şey söylemek Fenerbahçe’ye hakarettir. Fenerbahçe’ye başkanlık yaptım ve arkadaşlarımla iyi işler yaptım. Dünkü toplantının ertelenme nedeni geleceğe yönelik planların ben yokken arkadaşlarımız tarafından yapılmasını istememdi.

Benim düşüncemde, benim kafamda bir şey yok, benden sonra Fenerbahçe akar yolunu bulur. Bu süreçte iyi şeyler yaptığımı düşünüyorum. Dünkü toplantı geleceğe dönük, bunu şunu yapacağız meselesi olmasın diye iptal edildi.

HER SABAH POLİS GELECEK DİYE BEKLİYORUZ

Biz de her sabah evimizde polis gelecek diye bekliyoruz.

"YAYIN HAKLARINI HAVUZ DIŞINA ÇIKARABİLİRİZ"

Biz bugün Fenerbahçe olarak havuz dışında yayın haklarını satarsak para alırız. 2011 yılında 25 milyon dolar iki kuruluş teklif etti. Biz Anadolu kulüpleri havuzdan yararlanıyor diye sıcak bakmadık. Ancak artık sıcak bakacağız. Bundan sonra çıkmayı düşünüyoruz. Devlet her şeyden pay alıyor. Bana katkısı ne? Yok. Devletin koyduğu bu paraların ortadan kalkması lazım. Devlet sporu üvey evlat gibi görüyor. Spor kulüpleri gidiyor borçlanıyor onlar da vergisini siliyormuş gibi görünüyor. Halbuki öbür tarafta haklarımız ödenmiyor. Benim isim hakkı için aldığım paranın aynısını diğer kulüpler de alıyor. Benim ismim para ediyor.

"FENERBAHÇE İNEK GİBİ EMİLİYOR AMA KARŞILIĞINI ALAMIYOR"

Bütün kulüplerin üstünden para kazanılıyor. En çok Fenerbahçe’nin. Fenerbahçe bir taraftan bağlanmış, zincirlenmiş bir taraftan inek gibi emiliyor ama karşılığını alamıyor.

DEVLET BÜYÜKLERİ BİZİ BOMBARDIMANA TUTTU

Fenerbahçe için yapacağımız projeleri açıkladık, devlet büyükleri bizi bombardımana tuttular.

FENERLAND PROJESİ İÇİN NASIL YAPAR DEDİLER

Kalamış’ta ihale yapılacak. Bu ihalede Kalamış'ta yat limanı yapılacak. Ben çıkarmıyorum, devlet bunu ihaleye çıkaracak. Ben de böyle bir projenin içinde yer almak istedim. Koç grubu ile Ferit Şahanek ile görüştüm. 'Bizi de alın yüzde 20 gibi küçük bir pay alalım Fenerbahçe'ye de katkı olsun' dedim. 'Vay efendim bunu yapamazsınız. İzni kimden aldınız?' Ben yapmadım kardeşim siz ihaleye çıkartıyorsunuz ben giriyorum.

BANKA PROJESİ İÇİN DEVLETTEN TABİ İZİN ALACAĞIZ

Geldik banka projesine. Öyle bir büyük banka değil küçük banka. 20 milyon Euro'luk bir banka. Tahvil çıkartacak, satacak. Tabii devletten izin alacağız. Devletten izin almadan böyle bir şey yapabilr misiniz?

AYKUT'LA RIDVAN GİTTİ KONUŞTU

Aykut'la Rıdvan gittiler konuştular. O zaman kendilerine "Pendik'e yatırım yapın oraya taşınan" dediler. Biz de FenerLand projesi yaptık. Dereağzı’nda futbol sahasının olduğu yere bu projeyi yapalım dedik. Bir taraf vatandaşa açık olsun diğer taraf kulüp üyelerine ait olsun dedik. Vay efendim bunu nasıl yaparlar dediler.


BAŞBAKAN 1996'DA BUNLARI SÖYLEMİŞTİ

Şimdi size 2-3 Mart 1996 tarihinde Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan kongrenin tutanağını okuyacağım;

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan söz alarak; "Fenerbahçemizi böyle birlik beraberlik içinde gördüğümüz zaman mutluluğumuz artmaktadır. Ali Şen tarafından yapılan yönetime girme teklifini kabul ettim. Ancak gelen tepkiler üzerine vazgeçtim. Ben bir Fenerbahçeli olarak hizmete her zaman hazırım. Hizmet için yönetimde olmam gerekmez. Samandıra, Pendik ve Ümraniye tesislerinin alt yapı çalışmalarına başlamış durumdayım. Fenerland Projesi bir an önce hayata geçirilmelidir."


YUH DERSEK STADYUMLAR KAPATILIYOR

Bu üç yıl içinde yaşadığım, birebir yaşadıklarımız hepsi var. Günü geldiğinde hepsini sizinle paylaşacağım. Sakin olalım. Pazartesi günün statta maçı da ceza yemeden atlatalım. Statlarda "yuh" deseniz stadyumlar kapatılıyor.  Önümüzdeki günlerde neler olacağını görelim ona göre tepkimizi dile getiririz.  Ben hiçbir titrin peşinde değilim. Ben buranın kapıcısı olmaya razıyım.

Taraftarımıza kongre üyelerimize vicdanı olan herkese teşekkür ediyorum


 

Çevrimdışı вαşκαп

Ynt: Aziz Yıldırım: "Ben padişah değilim"
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2017, 05:17:16 ÖS »
   Emeğine Yüreğine Sağlık
 

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
1048 Gösterim
Son İleti Ekim 17, 2017, 02:22:32 ÖS
Gönderen: вαşκαп
1 Yanıt
613 Gösterim
Son İleti Ekim 19, 2017, 12:03:05 ÖS
Gönderen: вαşκαп
1 Yanıt
522 Gösterim
Son İleti Ekim 19, 2017, 11:33:41 ÖÖ
Gönderen: вαşκαп